Fonoforéza

vibrační akupresura

 práce s terapeutickými ladičkami

                                          

Už jste slyšeli o terapeutických ladičkách? Nebo o Fonoforéze? Co si máte představit?

Fonoforéza neboli vibrační akupresura  - tato metoda využívá zvuk a jeho vlastnosti. Jde vlastně o zvukovou terapii  speciálními, přesně stanovenými frekvencemi 

Co si tedy  představit pod termínem terapeutické ladičky?

Jsou to precizní nástroje, které vypadají podobně jako ty,  které  má koncertní mistr, když se postaví před orchestr :-). 

Jsou to vyladěné kovové vidlice, přesně na různé frekvence, v závislosti na účelu jejich použití. Každá ladička má svoji stanovenou frekvenci - kmitočet a od toho se odvíjí její terapeutické vlastnosti.

Stejně tak jako můžeme naladit klavír, tak i naše tělo se může naladit na optimální fyzickou i psychickou rovnováhu.

Zvuk má schopnost posílit výsledky terapeutických metod, v našem případě reflexní terapie, reponace celé páteře, odblokování zad, šíje, kolene, ramene, kyčlí, také Su Joku. Pokud vhodně zvolíme ladičku, můžeme působit přímo na těle, přikládat je na přímo na akupresurní nebo reflexní body.... Vibrační akupunktura pomáhá nastartovat funkci ledvin, tělo tak zbavovat toxinů, podporuje samouzdravující schopnost organismu a podporuje tím i imunitní systém.

Je skvělá při bolesti hrudníku, žeber, za prsní kostí - pokud se vyloučila porucha kardio, gastro a plicní etiologie, je obrovský pomocník při  lymfatických potížích, ucpaných dutinách, problémech s průduškami, zmírňuje otoky...... Poúrazové stavy se velmi rychle vrací do normálu. Zrychluje se proces hojení tkání, zatuhlost a prokrvení okolí jizev z poranění.

 

Co máme ještě v "rukávu?"

Velmi nás s Janinou oslovilo a opravdu upřímně nadchlo velmi rychlé navození psychické pohody klienta a obrovský relax, které ladičky svým působením nabízejí. Nesmírně  nás doslova "dostalo", jak jsme se cítily při tzv. harmonizaci čaker. Opravdu  neskutečný relax a příval energie. Pokud víte o systému čaker věřte, že Vás jejich harmonizace terapeutickými ladičkami - zvukem -  velmi překvapí! Nás zaujalo  to, že při čištění čaker nevkládáme do tohoto procesu svojí energii, tím pádem neovlivňujeme klienta svými případnými bloky a naším vnitřním nastavením.  Zvuková terapie, přesně zvolená, udělá práci čistou a opravdu úžasnou.

Jak jsme se seznámily s terapií zvukem?

Před časem nás s  terapeutickými ladičkami a jejich možným využitím seznámila naše skvělá Zuzanka Pavlíková, naučila nás s nimi pracovat a nastartovala tak v nás velikou chuť poznávat ladičky víc a víc.... Následovalo nádherné setkání s velkou  odbornicí  na Fonoforezu Zuzankou Dlhopolcovou, která nás dokonale provedla možnostmi a krásou tónové muzikoterapie. Bylo úžasné poznat ji osobě a dodnes máme skvělou možnost předávat si zkušenosti, což velmi oceňujeme.

Pokud se potřebujete "hodit do psychické pohody", nastartovat motivaci, povzbudit kreativitu, zmírnit úzkost, dostat svůj spánek pod kontrolu, dát si trávení dohromady nebo se prostě jenom "uzemnit", tak jak jsme již výše uvedly, správnou kombinací ladiček toho lze opravdu docílit.

Kdo nás znáte, tak víte, že v práci využíváme pouze takové techniky, které jsou opravdu funkční a ne takové, které by tahaly zbytečně peníze z kapsy. Jako další takovou techniku jsme velice rády zařadily do naší nabídky právě Fonoforézu. Stala se naším velkým pomocníkem.

Pokud Vás terapeutické ladičky zaujaly, budeme během doby přidávat do blogu povídání o nich a praktické zkušenosti.

 

 

 

 

Ve výstavbě, co nejrychleji nabídku doplníme