Reflexní terapie plosky nohy - ošetření

Klient se pohodlně posadí buď do křesla nebo na polohovací masérské lehátko, jeho nohy jsou vždy položené tak, aby všechny jejich svaly byly zcela uvolněné. Terapeut svýma rukama navazuje kontakt s chodidly především tím, že na začátku provede několik pohybů spíše hladících, čímž ale získává ihned v první fázi kontaktu přehled o stavu statiky chodidla, stavu pokožky chodidla, teplotě pokožky,stavu tkáně a jejího napětí.

Pokud při této první fázi zjistí odchylky od normálu, ihned se zaměří na místo této odchylky, tím na maximálně možné vyhodnocení dané abnormality a podle toho pak upraví celý průběh ošetření. Já často ráda používám - chodidlo je display člověka.

Při první masáži se musí prohmatat všechny reflexní zóny, tedy vlastně celé chodidlo. Podle reakce jednotlivých reflexních plošek se pak určí pořadí ošetřovaných plošek, a tím se do masáží uvede určitý systém.Pokud dojde k  bouřlivé pacientově reakci, ihned se  sníží intenzita masáže. Díky tomuto systému se najde nejenom přetížený orgán, ale hlavně, orgán který toto přetížení způsobil. Zjednodušeně řečeno, najdeme jak problém, tak odhalíme příčinu. Samozřejmostí každého ošetření je podrobné vysvětlení problému , na plosku nohy vždy klientovi nakreslíme plošky, které si bude sám doma ošetřovat, a přidáme další rady, jak tělo detoxikovat a nastartovat tak samoozdravný proces.

Jak již máme popsáno na úvodu RT - máte několik možností ošetření. Jako další je přímo reflexní diagnostika, která najde orgán, který je v "nepohodě" a hlavně ten, který to způsobil, dále potom specielní, cílenou RT na pohybové problémy, v neposlední řadě nabízíme RT obličeje. Vše provádíme jako terapii, ale také vyučujeme. Dokonce i laiky, nemusíte být maséry, abyste mohli provozovat RT!