Základní kurz SU - JOK

i pro laiky

Lehce ho zvládnou i amatéři a laická veřejnost bez základních masérských znalostí. A dokáže to každý dokonce i sám na sobě.

Pro pomoc sobě i druhým nám stačí jen naše ruce. Jsme proto se svými znalostmi „po ruce“ kdykoliv a kdekoliv.

Samozřejmostí je, že na závěr kurzu bude vystaven certifikát o jeho absolvování.

Co se můžete v kurzu naučit?

Naučíme Vás na ruce najít tzv.  body podobnosti, které souvisí s určitou bolestí v těle a   jak je ošetřit. Naučíme Vás najít body podobnosti orgánů a celé páteře, dokonce jednotlivé obratle, žebra, a to hned ve  2 systémech - základním a systému HOMO. Tím budete mít možnost pomoci sobě i druhým hned na několika bodech najednou, což je obrovská výhoda. Rychleji můžete dojít k uzdravení! Vše vysvětlíme tak, že až budete od nás odcházet, budete umět najít body i bez pomocné orientačnní mapky.

O metodě SU - JOK

přikládáme  odkaz na krásné video, které by Vám mohlo pomoci si ujasnit, co si pod  pojmem SU - JOK představit 

Krásné video - co je to Su Jok - zde      https://www.youtube.com/watch?v=NvwujHc2l94

Su Jok terapie využívá podobnosti ruky a nohy k celému tělu člověka (holografie) a faktu, že pomoci si můžeme přes jejich aktivní přirozené využívaní.

Su-Jok  terapie, metoda léčby stimulací rukou a nohou je v dnešní době považována za jednu z nejlepších známých svépomocných metod. Jedná se o  univerzální diagnostický a bezlékový léčebný systém (metodu), která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem.

Autorem metody Su Jok je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád. Jeho hlavní zásluhou je kompletní přístup v diagnostice a léčbě člověka. Jasně a srozumitelně sjednotil tři školy přírodní medicíny — indickou, čínskou a egyptskou. Díky profesoru Park Jae Woo může západní člověk snadno pochopit a aplikovat východní metodu Su Jok pro zlepšení svého zdraví.

Princip léčby

Princip léčby přes body podobnosti spočívá ve stimulaci potřebných bodů, souvisejících s léčeným onemocněním. Při problémech (onemocněních) je nutno najít příslušný patologický bod, který je bolestivý, signalizuje poruchu a ošetřit jej. Analýzou pozice a stavu bodu podobnosti lze diagnostikovat a léčit související problémy.

Pro harmonizaci využíváme schopností rostlinných klíčivých semen – jejich tvaru, barvy, biologické síly, pružné masážní prstýnky, moxy, barvy, magnety, jehličky suj ok, dle potřeby. V Su – jok se působí nejen na daný bod bolesti, ale ošetřují se i méně bolestivé související body v okolí, související orgán, inervace míchy a centrum mozku.

 Su jok výborně funguje při

 • poruchách funkcí pohybového aparát
 • bolesti páteře, artrózu ………. 
 • akutních stavech
 • zánětlivých neinfekčních onemocněních
 • zvýšení nebo snížení tlaku poruchách spánku
 • zanesených čelních dutinách
 • u nosních mandlí u dětí
 • řeší různé rýmy, kašel
 • srdeční problémy
 • střevní problémy
 • menstruační potíže,a mnoho dalších problémů

Nevyléčí však plísně, bakterie a viry (infekční onemocnění), nevyléčí lupenku, ale dostane jí pod kontrolu.

Je možno ovlivňovat tok energií v meridiánech a odstraňovat tak nejenom nemoc jako následek, ale i její příčinu.

Organizace kurzů:

"individuální výuka, stačí jen zavolat a zamluvit si "svůj termín"

Pokud se chcete na kurz objednat, stačí jen zavolat, vzít si k ruce diář a spolu vymyslet termín který bude vyhovovat Vám - i nám. Za 20 let lektoské činnosti jsme se ujistily v tom, že opravdu individuelní výuka je nejlepší. Máme čas ohlídat opravdu "ruce" absolventa kurzu, přizpůsobit svojí výuku jeho tempu a máme tak jistotu, že od nás odejde domů a opravdu kurz pochopil.

Nabízíme jako samozřejmost konzultaci po chatu, mailu, telefonu, případně si dohodneme čas, kdy přijde a zodpovíme případné otázky, které doma mohly vzniknout. Nehledejte vypsané termíny, rovnou si o ně zavolejte.